2024/04/17
۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۹ فروردين
آیا پیمان در سریال افرا کشته می شود

آیا پیمان در سریال افرا کشته می شود

مرگ پیمان جوان عاشق سریال افرا اتفاق می افتد؟ چه کسی ممکن است باعث مرگ او شود؟ اینجا را بخوانید

جامعه پویا -ملودرام عاشقانه افرا که این روزها از شبکه یک سیما پخش می شود داستان زندگی دو خانواده است که یکی فقیر و دیگری ثروتمند است و عشقی میان دو جوان این دو خانواده را بهم گره می زند. 

 


افرا زندگی یک محیط بان را به تصویر می کشد که متعصبانه شغلش را دوست دارد و حتی زندگی شخصی اش را فدای این شغل کرده است او به ثروت پدرش پشت کرده و جنگل را عاشقانه دوست دارد. روزبه حصاری در نقش مسعود در سریال افرا محیط بانی است که زندگی را برای همسر پزشکش با بازی مینا وحید در نقش مهتاب سخت کرده و او را آزار می دهد با این حال حاضر به ترک جنگل نیست. او با رفتاری پرخاشگر با شکارچیان برخورد می کند این در حالیست که پدرش حاج محمود (مهدی سلطانی) یک کارخانه برنج فروشی دارد و  ثروت زیاد او باعث چنان غروری در این مرد شده که هرکسی را لایق دخترش مائده با بازی سارا باقری نمی دادند و برای اینکه ثروت و وجهه اجتماعی اش را به رخ بکشد خانواده پیمان برای خواستگاری به خانه راه می دهد و آنها را مقابل دخترش تحقیر می کند تا اقتدار و ابهت خود را به رخ بکشد. چیزی که مائده و پیمان (محمد صادقی) را نه تنها از هم جدا نکرد بلکه درد مشترک برای آنها ایجاد و به هم نزدیکتر کرد. 

پیمان و مائده در سریال افرا


حالا پیمان جوان با پشتکاری که عشق به مائده باعث شده تا همه تلاش خود را برای به دست آوردن ثروت و رویارویی با حاج محمود بکند و در این راه حاضر است هرکاری بکند. او به دنبال اسلحه شکاری است تا در جنگل حیوان شکار کند و بفروشد و پول به دست آورد. 
تلاش پیمان برای به دست آوردن اسلحه شکاری نقطه آغازین رویارویی جدید مسعود (روزبه حصاری) و پیمان (محمد صادقی) خواهد بود. نقطه ای که وجه دیگر داستان سریل افرا یعنی جدالهای و سختی های محیط بانی را پررنگ تر می کند. این جدال عاشقانه آیا منجر به رنجی جدید برای مائده (سارا باقری) خواهر مسعود و دختر مورد علاقه پیمان خواهد شد؟ 

بیشتر ببینید : سریال افرا : عاشقانه پیمان و مائده


منطق داستان می گوید احتمالا قربانی عشق به جنگل مسعود و تحقیرهای حاج محمود و سرکوفت زدنهایش پیمان پسر کوچک خانواده است که در عشقش سماجت می کند. چراکه پیمان دانشجوی نخبه که پدرش بنابردلایلی آنها را ترک کرده قصد دارد هرطور شده خودش را به حاج محمود ثابت کند تا بتواند عشق مائده را تصاحب کند. از طرفی این داستان قربانی دیگری هم دارد و او کسی نیست جز مائده ، دختر ته تغاری حاج محمود که در ناز و نعمت بزرگ شده و پدرش تسلط خاصی روی او دارد و برادرش با خشونتی که اعمال می کند تلاش می کند خواهرش را از هر سختی دور کند. خشونت و تحقیر دو وجه شر انسانی هستند که در خانواده حاج محمود آن را می بینیم و قطعا شر بر عشق پیروز نخواهد شد. بنابراین باید منتظر شد و دید آیا چرخ روزگار غرور مسعود و حاج محمود را مقابل خودشان قرار خواهد داد و آنها را برای گرفتن رضایت به دست و پای خانواده ای خواهند انداخت؟ 
آیا مائده دختر 20 ساله مقابل غرور برادر و تحقیرهای پدر عصیان خواهد کرد؟ 

 


داستان سریال افرا با روندی که طی می کند نقش پیمان و مائده را در چرخ یکباره داستان پررنگ تر خواهد کرد و دور از ذهن نیست اگر تیر مسعود قلب پیمان را هدف بگیرد و غرور کاذب خانواده مائده را به یک تراژدی برای این خانواده تبدیل کند. اما نکته مهم دیگر نقش مهتاب ( مینا وحید )در این داستان است مهتاب که حاضر نشد از لبجازی دست بردارد و به خواهش شوهرش برای ماندن در خانه در شبی که به نظر می رسد شب حادثه باشد گوش دهد و مسعود نیز برای فراموش کردن غم این دوری به جنگل پناه برد. 

 


باید دید واکنش مهتاب در این فرضیه قتل چه خواهد بود. 
بهرنگ توفیقی کارگردان زبده و کارکشته که داستان های گیرایی چون سریال پدر و آقازاده را به تصویر کشیده است قطعا در فراز و فرودهای افرا نیز تسلط و مهارت خود را به رخ خواهد کشید. 

 

دیدگاه‌ها
تیام 1401/05/31
اگه پیمان زنده میموند و با مائده ازدواج میکرد بهتر بود
ناشناس 1400/07/08
به نظرم پیمان بايت برگرد تو فیلم
نگار 1400/07/03
پیمان نمیمیره
ناشناس 1400/07/01
پیمان و مائده عاشق هم بودند پیمان نباید میمرد تو هر سریالی دو نفر عاشق هم می‌شوند یا یکیشون میمیره یا خودکشی میکنه یا یه مشکلی پیش میاد من از سریال افرا خوشم میاد ولی عشق و عاشقی پیمان و مائده فیلم و خیلیییی زیبا تر کرده بود دلم برای مائده میسوزه
فاطمه 1400/06/27
به نظر من پیمان یکی از نقش های اصلی فیلمه و نقش اصلی نمیمیره و به نظرم پشت مرگ پیمان یک ماجرایی هست. مهتاب اگه بمیره مرگش ناحقه چون همه تلاشش رو واسه حفظ جان بیمار کرد یک پزشک هیچوقت پا روی تعهد و قسمی که خورده نمی تونه بزاره حتی اگه بیمار دشن خونیش باشه.
ناشناس 1400/06/26
مائده میمیره
ناشناس 1400/06/23
فکرکنم مسعود چند سال حبس بخوره وقتی آزاد پیر شده
... 1400/06/23
پیمان نقش اصلی بود و هیچ وقت نباید میمرد حالا هم ک مرده فیلم داره با اسم اون قسمت های بعدیشو میسازه پس اگ نقش اصلی بود نباید میمرد میتونستن برادر وسطی خانوادشونو شکارچی کنن و بمیره و جریان فیلم همون میشد فقط پیمانم زنده بود بعد از مردن پیمان فیلمم باهاش مرد🙃
خورشید 1400/06/23
نه اصلا این طور نیست ما باید بفهمیم کی کشتش چون روزبه حصاری گفت پاش رو نشونه گرفتم . فیلم غم انگیز بود غم انگیزیش این بود که پیمان مرد من انقدر براش گریه کردم
احمد 1400/06/22
پیمان مرده دیگر فیلم کلا به درد نخور چون فیلم عاشقانه جنجالی .عاطفی هرجور که بگی شخصیتی داشت مه همه نگاه میکردیم .اما بعد از مرگ پیمان خراب شد ..به درنخور همه خوبی های فیلم رفت به درد نخورد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.